Projekt Indie, budowa sierocińca i edukacja dzieci

Edyta Hayashi

Ostatnia aktualizacja: Październik 30, 2014

Projekt „Indie”
– wspieramy budowę sierocińca i edukację potrzebujących dzieci w Indiach.

Już kilku lat aktywnie uczestniczymy w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom w Indiach. Dzieję się tak dzięki współpracy naszej Fundacji z Fundacją Źródła Radości powołaną w Indiach, której bezgranicznie poświęcił się nasz drogi przyjaciel Bill Dull.

Bill poświęcił swoje życie, by nieść pomoc osieroconym dzieciom w Indiach. Już od ponad 20 lat zakłada on sierocińce, dzięki którym choć niektóre dzieci mają zapewnione niezbędne do życia warunki: bezpieczne miejsce zamieszkania, ubrania, jedzenie, opiekę wolontariuszy i nauczycieli oraz dostęp do edukacji. Po zakończeniu nauki w szkole, dzieci mają możliwość wyuczenia się konkretnego zawodu, który da im możliwość utrzymania się w przyszłości: dziewczęta mają możliwość ukończenia szkoły dla położnych lub nauczenia się krawiectwa, chłopcy natomiast przeważnie wybierają szkołę dla spawaczy.

Zapotrzebowanie na tego typu pomoc w Indiach jest bardzo duże. Sierocińce zaczęły pękać w szwach, dlatego pojawiła się pilna potrzeba powołania kolejnej placówki, do której przeniesiona będzie część dzieci z już istniejących, przepełnionych sierocińców.

Dzięki sponsorom jak również sumie pieniędzy uzyskanej ze sprzedaży jednego ze starych ośrodków Fundacja Źródła Radości zakupiła piękny, duży teren, położony w malowniczej części Indii, gdzie planowano wybudować kolejną placówkę.

Prace nie należały do łatwych – wszystko trzeba było zaczynać od zera – od wyrównania/ścięcia wierzchołków 7 wzgórz, na których położony będzie ośrodek, poprzez budowę dróg, aż po doprowadzenie elektryczności i wody.

Do tej pory zostały wyrównane 3 wzgórza, do których doprowadzony został prąd i woda. Powstają również 2 akademiki – osobno dla chłopców i dziewcząt oraz budynek dla personelu.

Pierwszy akademik jest już prawie gotowy!

By zapewnić dzieciom warunki do nauki konieczne jest, by jak najszybciej postawić: budynek szkolny i pracownie techniczne, gdzie studenci szkolić się będą do przyszłych zawodów, takich jak szwaczki, stolarze, spawacze, elektrycy, itp.

Razem w planach budowlanych uwzględnionych zostało 9 budynków.

Co roku organizowane są wyjazdy wolontariuszy, którzy służą swoim czasem i/lub doświadczeniem zawodowym przy kolejnych etapach budowy.

Niezbędne jest również wsparcie finansowe, bez którego dalsze prace nie będą możliwe.

Apelujemy więc gorąco o tego rodzaju wsparcie.

Pomyśl przez chwilę drogi czytelniku, jak wiele posiadasz w stosunku do tych potrzebujących dzieci. Wierzymy, że dostrzegasz ogromną różnicę. Zapewne masz dach nad głową, jedzenie, ubrania, możliwość nauki czy pracy? A może również samochód, własny dom czy nawet zgromadzone oszczędności?

Być może dla nas/dla ciebie są to rzeczy „normalne”, do których przywykliśmy, ale dla indyjskich sierot niedoścignionym marzeniem jest chociażby możliwość nauki! Pomóż nam spełniać te marzenia.

Dołóż swoją własną cegiełkę do budowy sierocińca. Sam zdecyduj jaką kwotę chciałbyś przeznaczyć.

Pomyśl drogi przyjacielu, czy jeśli wspomożesz projekt kwotą 10 zł twój budżet znacznie się uszczupli? Czy w ogóle odczujesz taki dar? A co w przypadku kwoty 50 zł ? Czy jeśli podzielisz się taką sumą zmieni się twój status społeczny? Czy zmieni się twój poziom życia? A co w przypadku kwoty 200 zł, 400 zł i innych?

Zachęcamy do chwili refleksji i wsparcia tego projektu według możliwości i własnego uznania.

Dobrowolnej wpłaty możesz dokonać na nasze konto, w tytule przelewu wpisując INDIE:

PKO Bank Polski
PL94 1440 1185 0000 0000 0370 6192
Fundacja Źródła Życia
Budy-Zasłona, Ul. Źródlana 1
96-320 Mszczonów

Jeśli posiadasz konto w PayU w bardzo szybki sposób możesz dokonać wpłaty za pośrednictwem naszego programu: WESPRZYJ FUNDACJĘ

Pamiętaj o wybraniu projektu INDIE.

Z góry dziękujemy za twoje wielkie serce!

0 Komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *