Światowy bestseller w nowej odsłonie!

Wierni przyjaciele

Pakiet zawiera:
Pierwszy nakład sprzedał się w przedsprzedaży! Kup teraz i zagwarantuj sobie zestaw!
Kliknij i powiększ

5 tomów przepięknie ilustrowanych książek

Tom 1

Tom 2

Tom 3

Tom 4

Tom 5

A w nich 20 opowieści

Inspirujące historie bohaterów z Pisma Świętego. To przeżycia dzieci, młodzieży, a czasem także i dorosłych, którzy zaprzyjaźnili się z Panem Bogiem. Poznaj ich i zobacz jak Pan Bóg pomagał im w różnych sytuacjach – tych codziennych i tych wyjątkowo dramatycznych.

Między innymi . . . 

ABSOLUTNA REWELACJA! „Mówiące ilustracje”

Immersyjna podróż

PONAD
Nagranych dźwięków
0

Przygotowaliśmy coś zupełnie wyjątkowego.
To sprytne urządzenie sprawia, że ilustracje mówią.

Wystarczy przytknąć Czytajka do odpowiedniej ikonki. czyta też audiobooka najmłodszym, w miejscu, w którym same wybiorą.

CZYTAJEK, elektroniczne pióro, które czyta audiobooka, daje głos ilustracjom i śpiewa.

WCIŚNIJ PUNKTY PONIŻEJ I SPRAWDŹ JAK DZIAŁA

Your Image
Custom Cursor

Czytajek to wiele godzin zabawy i radości dla twojego dziecka!

Sprzedająca się w tysiącach egzemplarzy 5-tomowa seria jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie.

Piękne, ręcznie malowane ilustracje zachwycą każde dziecko i pobudzą jego wyobraźnię, a historie wleją w dziecięce serduszka zaufanie i pewność miłości Bożej.

 

Światowy bestseller

PONAD
Sprzedanych zestawów w Polsce
0

Kolorowanki, puzzle i wiele więcej!

Puzzle 260 elementów

Przenieś się do Arki Noego i spróbuj odnaleźć się na kołyszących się falach. Czy potrafisz w tych warunkach nakarmić słonia? Tylko nie pomyl go z gęsią lub wilkiem, bo z pewnością nie będzie zadowolony! Dla małych i większych fanów puzzli prezentujemy 260 elementów układanki.

5 zeszytów z kolorowankami i łamigłówkami

Z „Wiernymi przyjaciółmi” można się nieźle bawić. Do każdego z pięciu tomów przygotowaliśmy kolorowanki i łamigłówki, które zapewnią wiele godzin zabawy dla młodszych i starszych. Chwyć za ołówek i kredki i zajrzyj do środka!

Zajrzyjcie razem w świat biblijnych postaci i odkrywajcie ich historie jednocześnie rozwijając wyobraźnię i kreatywność.

Karty do gry (aż 13 wariantów gry)

Jeśli chciałbyś jeszcze bardziej wzmocnić swoją wiarę, zapraszamy Cię do wspólnej gry? Jakiej? To już zależy od Ciebie. Możesz wybrać spośród 13 różnych propozycji dla różnych grup wiekowych. I maluszki, i nawet rodzice, i dziadkowie będą mogli toczyć bój o pierwsze miejsce, a przy okazji uczyć się wersetów biblijnych.

Kart jest ponad 100 i tyleż różnych słów zachęty z Pisma Świętego. Kto wie, w jakich trudnych sytuacjach dodadzą nam otuchy i nie pozwolą się poddać?

Krzyżówki, wykreślanki, rebusy, sudoku i wiele więcej

Z „Wiernymi przyjaciółmi” można się nieźle bawić. Do każdego z pięciu tomów przygotowaliśmy kolorowanki i łamigłówki, które zapewnią wiele godzin zabawy dla młodszych i starszych. Chwyć za ołówek i kredki i zajrzyj do środka!

Zajrzyjcie razem w świat biblijnych postaci i odkrywajcie ich historie jednocześnie rozwijając wyobraźnię i kreatywność.

PŁYTA Z PIOSENKAMI

Piosenki jest w niepowtarzalnym klimacie. Każda porywa, zachwyca i buduje wiarę. Śpiewane przez małych i dużych wywołują uśmiech na twarzy i momentalnie poprawiają samopoczucie (zwłaszcza że można zaśpiewać samemu do załączonych podkładów karaoke).

Dzięki nim dzieci lepiej zrozumieją, co przeżywały postacie z dawnych czasów, bo tak naprawdę nie różniły się przecież zbytnio od nas.

Odtwórz wideo

Rekomendacje Od Rodziców

Wierni przyjaciele uczą wiary od pokoleń.
Wielu z nas wychowało się na tych pięknych książkach.
Teraz czytamy je naszym dzieciom.

Wiktoria zamieszkała w moim domu jako bardzo mała dziewczynka. Potrzebowała rodziny zastępczej. Jej rodzice nie byli w stanie odpowiedzialnie sprawować nad nią opieki. Od maleńkości codziennie śpiewałam jej na dobranoc, a często też i czasie dnia, piosenki z płyty „Wierni przyjaciele”. Nie byłam świadoma tego, jak szybko dziecko nauczyło się całych piosenek, ponieważ zawsze zasypiała ze smoczkiem, który skutecznie zatykał jej buzię i Wiktoria w czasie usypiania nigdy nie śpiewała. Jednak tuż po drugich urodzinkach postanowiłyśmy pożegnać smoczek, a wtedy prawda wyszła na jaw – dziecko zaczęło śpiewać dobrze znane sobie piosenki z pamięci!

Kiedy już dojrzała na tyle, że można jej było czytać nie najkrótsze nawet historie, zaczęłam czytać jej opowiadania biblijne z serii „Wierni przyjaciele”. Szybko okazało się, że ulubioną historią (i jednocześnie piosenką) jest ta o Esterze. Dziecko pragnęło ich słuchać nawet po kilka razy dziennie!

Niestety w maleńkim serduszku Wiktorii toczył się konflikt spokoju i radości, których doświadczała w moim domu, z lękiem i niepewnością wynikającymi z niezrozumienia sytuacji, w jakiej się znalazła. Oderwanie od rodziców w tak młodym wieku i z niejasnych dla niej powodów bardzo wyraźnie uwidoczniło się w zachowaniu dziecka. Było mi jej żal, ale wciąż była zbyt mała, bym mogła sensownie wytłumaczyć jej, co dokładnie się stało w życiu jej rodziny. Po jakimś czasie zrozumiałam jednak, że właśnie historia Estery – najpierw małej, osieroconej dziewczynki, która trafia do kochającego domu swojego starszego kuzyna, gdzie dorasta i staje się piękną dziewczyną, a w końcu trafia na dwór królewski i zostaje królową, w dodatku wyjątkową królową, bo niezwykle odważną, która ratuje od zguby własny naród – działa na Wiktorię terapeutyzująco, kojąc lęki i pozwalając pogodzić się z zaistniałą w jej życiu sytuacją. Dzięki tej historii zobaczyła, że nawet jeśli w życiu małego dziecka dzieje się życiowa krzywda, wcale nie musi to oznaczać, że jego życie skazane jest na ból i niepowodzenie do końca życia, że to życie może być niezwykle wartościowe i przynieść wielu osobom radość i pomoc. Wiktoria dzięki historii Estery doznała uleczenia i mogła z sukcesem przygotować się do zmiany, jaką było dla niej przejście do rodziny adopcyjnej.

Mój brat miał tylko trzy lata, a był tak nieznośny, jak tylko sobie można wyobrazić. I nie tylko ja tak uważałam, ale również siostra, mama i tata, choć robili to niechętnie, bo bardzo go kochali. Naprawdę ciężko było z nim wytrzymać. Gdy tylko się obudził, od razu był niezadowolony. Zawsze! Miał ciągle kwaśną minę, krzyczał, marudził i płakał bez powodu. Cała rodzina miała serdecznie dosyć jego zachowania, choć rodzice okazywali mu bardzo wiele cierpliwości.

Spokój panował tylko wtedy, gdy mój brat spał albo gdy mama czytała mu jego ulubionych „Wiernych przyjaciół”. Najbardziej lubił historię o Samuelu. Chyba był zafascynowany tym, że taki mały chłopczyk, który wcale nie miał w życiu lekko, bo wychowywał się z dala od kochającej mamy i taty i musiał wiele pracować, był taki zadowolony i dumny, że może być przydatny. Poza tym Samuel kochał Boga całym swoim sercem – i to też przykuwało uwagę Pqwełka.

Zdarzało się, że mama musiała czytać tę właśnie historię po kilka razy dziennie. Widać było, że bardzo chce się zmienić… tylko nie potrafi.  A jednak – bardzo powoli – zaczęły zachodzić w nim zmiany. Minęło kilka lat i gdy poszedł do szkoły, był już bardzo fajnym chłopcem – uśmiechniętym i radosnym. Zawsze też szczerze traktował Boga, a jego rozsądek i pokojowe nastawienie wzbudzały szacunek kolegów z klasy. Do dziś cała rodzina kręci głową w podziwie nad tym cudem.

Udało nam się stworzyć coś naprawdę przepięknego
i wiemy, że Wam się również spodoba.

Dla dobrego funkcjonowania strony oraz statystyk oglądalności treści zbieramy dane.