fbpx
Światowy bestseller w nowej odsłonie!

Wierni przyjaciele

Cały pierwszy nakład sprzedał się w przedsprzedaży! Kup teraz i zagwarantuj sobie zestaw!

[HASŁA DO UMIESZCZENIA W DOWOLNYCH MIEJSCACH]

Wierni przyjaciele – uczą wiary od pokoleń.

Wierni przyjaciele – zmieniają świat na lepsze.

5 tomów przepięknie ilustrowanych książek

Tom 1

Tom 2

Tom 3

Tom 4

Tom 5

+

Puzzle 260 elementów

5 zeszytów z kolorowankami i łamigłówkami

 

płyta CD z 10 piosenkami i podkładami karaoke

103 karty z wersetami biblijnymi oraz 13 propozycji gier

i absolutna rewelacja: CZYTAJEK, czyli elektroniczne pióro, które czyta audiobooka, daje głos ilustracjom i śpiewa.

 

Sprzedająca się w tysiącach egzemplarzy 5-tomowa seria jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie.

Piękne, ręcznie malowane ilustracje zachwycą każde dziecko i pobudzą jego wyobraźnię, a historie wleją w dziecięce serduszka zaufanie i pewność miłości Bożej.

 

Światowy bestseller

PONAD
0
Sprzedanych zestawów

20 opowieści

Inspirujące historie bohaterów z Pisma Świętego. To przeżycia dzieci, młodzieży, a czasem także i dorosłych, którzy zaprzyjaźnili się z Panem Bogiem. Ty także możesz ich poznać i zobaczyć, jak Pan Bóg pomagał im w różnych sytuacjach – tych codziennych i tych wyjątkowo dramatycznych.

Między innymi . . . 

O młodym Danielu, który został zabrany do niewoli, lecz mimo wszystko postanowił pozostać wiernym Bogu nawet w tak drobnej rzeczy jak jedzenie

O małym chłopcu, który – choć sam bardzo głodny – postanawia podzielić się posiłkiem z Panem Jezusem, i wielkiej rzeczy, jaka wyniknęła z jego poświęcenia

O osieroconej dziewczynce, która przygarnięta przez wujka staje się piękną i dobrą dziewczyną, a kiedy niespodziewanie zostaje królową, dzięki modlitwie rozwija w sobie niezwykłą odwagę

O młodym chłopaku, któremu przydarza się wypadek i ginie pożyczona siekiera… a jednak Bóg pomaga i w takiej drobnej sprawie.

O Jezusie, bo On naprawdę jest prawdziwym Przyjacielem. Wiele historii mówi o tym, jak bronił i miło traktował dzieci, jak uciszał niepokoje, jak dbał o potrzeby małych i dużych. 

Opowiadania motywują, budują i wlewają spokój do dziecięcych serduszek – z pewnością niejedna mama może to potwierdzić.

Każda historia opowiedziana jest bez pośpiechu, maluje tło wydarzeń i pozostaje wierna tekstowi biblijnemu. Każda opatrzona jest również wskazówkami dla rodziców do dalszej rozmowy z dzieckiem.

Rekomendacje Od Rodziców

Wielu z nas wychowało się na tych pięknych książkach.
Teraz czytamy je naszym dzieciom.

Wiktoria zamieszkała w moim domu jako bardzo mała dziewczynka. Potrzebowała rodziny zastępczej. Jej rodzice nie byli w stanie odpowiedzialnie sprawować nad nią opieki. Od maleńkości codziennie śpiewałam jej na dobranoc, a często też i czasie dnia, piosenki z płyty „Wierni przyjaciele”. Nie byłam świadoma tego, jak szybko dziecko nauczyło się całych piosenek, ponieważ zawsze zasypiała ze smoczkiem, który skutecznie zatykał jej buzię i Wiktoria w czasie usypiania nigdy nie śpiewała. Jednak tuż po drugich urodzinkach postanowiłyśmy pożegnać smoczek, a wtedy prawda wyszła na jaw – dziecko zaczęło śpiewać dobrze znane sobie piosenki z pamięci!

Kiedy już dojrzała na tyle, że można jej było czytać nie najkrótsze nawet historie, zaczęłam czytać jej opowiadania biblijne z serii „Wierni przyjaciele”. Szybko okazało się, że ulubioną historią (i jednocześnie piosenką) jest ta o Esterze. Dziecko pragnęło ich słuchać nawet po kilka razy dziennie!

Niestety w maleńkim serduszku Wiktorii toczył się konflikt spokoju i radości, których doświadczała w moim domu, z lękiem i niepewnością wynikającymi z niezrozumienia sytuacji, w jakiej się znalazła. Oderwanie od rodziców w tak młodym wieku i z niejasnych dla niej powodów bardzo wyraźnie uwidoczniło się w zachowaniu dziecka. Było mi jej żal, ale wciąż była zbyt mała, bym mogła sensownie wytłumaczyć jej, co dokładnie się stało w życiu jej rodziny. Po jakimś czasie zrozumiałam jednak, że właśnie historia Estery – najpierw małej, osieroconej dziewczynki, która trafia do kochającego domu swojego starszego kuzyna, gdzie dorasta i staje się piękną dziewczyną, a w końcu trafia na dwór królewski i zostaje królową, w dodatku wyjątkową królową, bo niezwykle odważną, która ratuje od zguby własny naród – działa na Wiktorię terapeutyzująco, kojąc lęki i pozwalając pogodzić się z zaistniałą w jej życiu sytuacją. Dzięki tej historii zobaczyła, że nawet jeśli w życiu małego dziecka dzieje się życiowa krzywda, wcale nie musi to oznaczać, że jego życie skazane jest na ból i niepowodzenie do końca życia, że to życie może być niezwykle wartościowe i przynieść wielu osobom radość i pomoc. Wiktoria dzięki historii Estery doznała uleczenia i mogła z sukcesem przygotować się do zmiany, jaką było dla niej przejście do rodziny adopcyjnej.

Mój brat miał tylko trzy lata, a był tak nieznośny, jak tylko sobie można wyobrazić. I nie tylko ja tak uważałam, ale również siostra, mama i tata, choć robili to niechętnie, bo bardzo go kochali. Naprawdę ciężko było z nim wytrzymać. Gdy tylko się obudził, od razu był niezadowolony. Zawsze! Miał ciągle kwaśną minę, krzyczał, marudził i płakał bez powodu. Cała rodzina miała serdecznie dosyć jego zachowania, choć rodzice okazywali mu bardzo wiele cierpliwości.

Spokój panował tylko wtedy, gdy mój brat spał albo gdy mama czytała mu jego ulubionych „Wiernych przyjaciół”. Najbardziej lubił historię o Samuelu. Chyba był zafascynowany tym, że taki mały chłopczyk, który wcale nie miał w życiu lekko, bo wychowywał się z dala od kochającej mamy i taty i musiał wiele pracować, był taki zadowolony i dumny, że może być przydatny. Poza tym Samuel kochał Boga całym swoim sercem – i to też przykuwało uwagę Pqwełka.

Zdarzało się, że mama musiała czytać tę właśnie historię po kilka razy dziennie. Widać było, że bardzo chce się zmienić… tylko nie potrafi.  A jednak – bardzo powoli – zaczęły zachodzić w nim zmiany. Minęło kilka lat i gdy poszedł do szkoły, był już bardzo fajnym chłopcem – uśmiechniętym i radosnym. Zawsze też szczerze traktował Boga, a jego rozsądek i pokojowe nastawienie wzbudzały szacunek kolegów z klasy. Do dziś cała rodzina kręci głową w podziwie nad tym cudem.

Kolorowanki i łamigłówki

Z „Wiernymi przyjaciółmi” można się też nieźle bawić. Do każdego z pięciu tomów przygotowaliśmy kolorowanki i łamigłówki, które zapewnią wiele godzin zabawy dla młodszych i starszych. Chwyć za ołówek i kredki i zajrzyj do środka!

Kolorowanka wierni przyjaciele, spróbuj sam

Pozwól dziecku doświadczyć radości kolorowania. Zajrzyjcie razem w świat biblijnych postaci i odkrywajcie ich historie jednocześnie rozwijając wyobraźnię i kreatywność.

Krzyżówki

Wykreślanki

Szyfry

Labirynty

Sudoku

Rebusy

ABSOLUTNA REWELACJA! „Mówiące ilustracje”.

[ZDJĘCIE CZYTAJKA – podpis CZYTAJEK]

Przygotowaliśmy coś zupełnie wyjątkowego. To sprytne urządzenie sprawia, że ilustracje mówią.

Wystarczy przytknąć Czytajka do odpowiedniej ikonki i możesz posłuchać:

 • co mówi rozgniewany król
 • o czym myśli mała samotna dziewczynka
 • jaką piosenkę śpiewa Miriam dla małego braciszka
 • co śni się Józefowi.

Dzięki Czytajkowi:

 • owce meczą
 • osiołek stuka kopytkami
 • niedźwiedź potężnie ryczy.

 

Your Image
Custom Cursor

Mało tego!

Czytajek czyta też audiobooka najmłodszym, w miejscu, w którym same wybiorą.

To wiele godzin zabawy i radości dla twojego dziecka!

Sprzedająca się w tysiącach egzemplarzy 5-tomowa seria jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie.

Piękne, ręcznie malowane ilustracje zachwycą każde dziecko i pobudzą jego wyobraźnię, a historie wleją w dziecięce serduszka zaufanie i pewność miłości Bożej.

 

Immersyjna podróż

PONAD
0
Nagranych dźwięków

PŁYTA Z PIOSENKAMI

Ta płyta CD jest dedykowana dzieciom, ale tak naprawdę zachwyca również rodziców. Opowiada o bohaterach z Biblii, takich jak królowa Estera, maleńki Mojżesz, prorok Samuel i Eliasz, mały król Joasz, owieczka i oczywiście Pan Jezus.

Każda piosenka jest w innym, niepowtarzalnym klimacie. Każda porywa, zachwyca i buduje wiarę. Śpiewane przez małych i dużych wywołują uśmiech na twarzy i momentalnie poprawiają samopoczucie (zwłaszcza że można zaśpiewać samemu do załączonych podkładów karaoke).

Dzięki nim dzieci lepiej zrozumieją, co przeżywały postacie z dawnych czasów, bo tak naprawdę nie różniły się przecież zbytnio od nas.

Udało nam się stworzyć coś naprawdę przepięknego
i mamy nadzieję, że Wam się również spodoba.

 

[FILMIK Z MONIKĄ]

[FILMIK Z PRZYKŁADOWĄ PIOSENKĄ BETLEJEM]

KARTY

Jeśli chciałbyś jeszcze bardziej wzmocnić swoją wiarę, zapraszamy Cię do wspólnej gry? Jakiej? To już zależy od Ciebie. Możesz wybrać spośród 13 różnych propozycji dla różnych grup wiekowych. I maluszki, i nawet rodzice, i dziadkowie będą mogli toczyć bój o pierwsze miejsce, a przy okazji uczyć się wersetów biblijnych.

Kart jest ponad 100 i tyleż różnych słów zachęty z Pisma Świętego. Kto wie, w jakich trudnych sytuacjach dodadzą nam otuchy i nie pozwolą się poddać?

[ZDJĘCIA PDFY KART DO GRY – 10 SZT.]

PUZZLE I PLAKAT

Przenieś się do Arki Noego i spróbuj odnaleźć się na kołyszących się falach. Czy potrafisz w tych warunkach nakarmić słonia? Tylko nie pomyl go z gęsią lub wilkiem, bo z pewnością nie będzie zadowolony! Dla małych i większych fanów puzzli prezentujemy 260 elementów układanki i pasujący do niej plakat.

Dźwięk, który Wzbogaca Czytanie

Poznaj innowacyjny czytnik dołączany do książek „Wierni Przyjaciele”, który przenosi doświadczenie czytania na zupełnie nowy poziom. Teraz Twoje dziecko może słuchać fascynujących historii i pięknych piosenek, idealnie zsynchronizowanych z obrazkami w książce, tworząc niezapomnianą i immersyjną podróż.

Witaj w fascynującym świecie „Wiernych Przyjaciół” – serii książek, która przeniesie Twoje dziecko w podróż po niezwykłych historiach bohaterów biblijnych. To więcej niż książki – to spotkanie z miłością, mądrością i wsparciem Pana Boga.
 • Bestseller Światowy: Seria, sprzedająca się w tysiącach egzemplarzy, zdobyła serca dzieci na całym świecie. Teraz Twoje dziecko także może dołączyć do tej niezwykłej przygody!
 • Piękne Ilustracje: Zachwyć się kolorowymi ilustracjami, które ożywiają historie biblijne, tworząc magiczny świat, który przyciąga małe i duże serca.
 • Pewność Miłości Bożej: Każda historia w serii „Wierni Przyjaciele” jest nie tylko pełna przygód. Twoje dziecko zanurzy się w atmosferze bezwarunkowej miłości i zrozumienia.
 • Dla Rodziców: Historie pomogą Ci rozmawiać z dzieckiem o wartościach i przesłaniach zawartych w opowieściach biblijnych.