fbpx

Projekt „Indie” – wspieramy edukację potrzebujących dzieci w Indiach.

Edyta Hayashi
Ostatnia aktualizacja: Wrzesień 3, 2019

Fundacja Źródła Życia aktywnie uczestniczy w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom w Indiach. Dzieje się tak dzięki współpracy naszej Fundacji z Fundacją Źródła Radości, która została powołana w Indiach.

Już od ponad 20 lat zakładane są w Indiach sierocińce, dzięki którym przebywające w nich dzieci mają zapewnione niezbędne do życia warunki: bezpieczne miejsce zamieszkania, odzież, pożywienie, opiekę wolontariuszy i nauczycieli oraz dostęp do edukacji. 

Dzieci mają możliwość nauczenia się konkretnego zawodu, który da im możliwość utrzymania się w przyszłości: dziewczęta mogą ukończyć szkoły dla położnych lub zdobyć umiejętności krawieckie. Chłopcy przeważnie wybierają kursy dla spawaczy, stolarzy czy elektryków. 

Zapotrzebowanie na tego typu pomoc w Indiach jest bardzo duże. Dzięki sponsorom, jak również sumie pieniędzy uzyskanej ze sprzedaży jednego ze starszych ośrodków, Fundacja Źródła Radości zakupiła piękny, duży teren, położony w malowniczej części Indii, gdzie twa budowa kolejnych budynków.

Prace budowalne nie należą do łatwych — wszystko trzeba było zaczynać od zera — projekt zakładał wyrównanie wierzchołków siedmiu wzgórz, budowę dróg, doprowadzenie elektryczności i wody do miejsca położenia przyszłych budynków. Co roku organizowane są wyjazdy wolontariuszy, którzy służą swoim czasem oraz doświadczeniem zawodowym przy kolejnych etapach budowy.

Niezbędne jest również wsparcie finansowe, bez którego dalsze prace nie będą możliwe. Apelujemy więc gorąco o tego rodzaju wsparcie. Wiele posiadamy, w stosunku do tych potrzebujących dzieci. Pragniemy pomóc im, aby miały zapewniony dach nad głową, żywność, odzież oraz możliwość nauki. 

Pomyśl drogi przyjacielu — czy jeśli wspomożesz projekt bodowy sierocińców kwotą 10 zł, to Twój budżet się bardzo uszczupli? A co w przypadku kwoty 50 zł? Czy jeśli podzielisz się taką sumą, to zmieni się znacznie Twój poziom życia? Zachęcamy do chwili refleksji i wsparcia projektu według Twoich możliwości i uznania.

Dobrowolnej wpłaty możesz dokonać na konto Fundacji Źródła Życia, w tytule przelewu wpisując „projekt INDIE”:

PKO Bank Polski

PL94 1440 1185 0000 0000 0370 6192

Fundacja Źródła Życia

Budy-Zasłona, Ul. Źródlana 1

96-320 Mszczonów

 

Jeśli posiadasz konto w PayU,  w bardzo szybki sposób możesz dokonać wpłaty za pośrednictwem naszego programu: WESPRZYJ FUNDACJĘ

Pamiętaj o zatytułowaniu Twojego przelewu „projekt INDIE”.

Z góry dziękujemy za okazane serce!

Akcje charytatywne

Podziękowanie – projekt Indie

Na wasze ręce składamy gorące podziękowania za ochocze i wytrwałe wsparcie dla projektu związanego ze wsparciem osieroconych dzieci w Indiach. (O projekcie można przeczytać więcej TUTAJ).

Czytaj więcej »
Akcje charytatywne

VI edycja charytatywnego BIEGU poMOCY 2018

Pragniemy popularyzować ruch na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim chcemy wesprzeć chorych i cierpiących. W poprzednich edycjach BIEGU poMOCY zebrano około 20 000 zł na leczenie ciężko chorych dzieci z niezamożnych rodzin.

Czytaj więcej »
Zdrowie

Zdrowy tryb życia

Praktykowanie zasad zdrowego stylu życia może nas uchronić przed chorobą, przedwczesną śmiercią, a nawet może wyraźnie przedłużyć nam życie. Podjęcie wysiłku w ich wypracowaniu jest bezcenną inwestycją. Słuszno…

Czytaj więcej »

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *