Projekt „Indie” – wspieramy edukację potrzebujących dzieci w Indiach.

Edyta Hayashi
Ostatnia aktualizacja: 3 września, 2019

Fundacja Źródła Życia aktywnie uczestniczy w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom w Indiach. Dzieje się tak dzięki współpracy naszej Fundacji z Fundacją Źródła Radości, która została powołana w Indiach.

Już od ponad 20 lat zakładane są w Indiach sierocińce, dzięki którym przebywające w nich dzieci mają zapewnione niezbędne do życia warunki: bezpieczne miejsce zamieszkania, odzież, pożywienie, opiekę wolontariuszy i nauczycieli oraz dostęp do edukacji. 

Dzieci mają możliwość nauczenia się konkretnego zawodu, który da im możliwość utrzymania się w przyszłości: dziewczęta mogą ukończyć szkoły dla położnych lub zdobyć umiejętności krawieckie. Chłopcy przeważnie wybierają kursy dla spawaczy, stolarzy czy elektryków. 

Zapotrzebowanie na tego typu pomoc w Indiach jest bardzo duże. Dzięki sponsorom, jak również sumie pieniędzy uzyskanej ze sprzedaży jednego ze starszych ośrodków, Fundacja Źródła Radości zakupiła piękny, duży teren, położony w malowniczej części Indii, gdzie zaczęto budowę od podstaw potrzebnych dla dzieci budynków.

Prace budowlane nie należały do łatwych — wszystko trzeba było zaczynać od zera — projekt zakładał wyrównanie wierzchołków siedmiu wzgórz, budowę dróg, doprowadzenie elektryczności i wody do miejsca położenia przyszłych budynków. Co roku organizowane są wyjazdy wolontariuszy, którzy służą swoim czasem, zaangażowaniem bądź doświadczeniem zawodowym.

Niezbędne jest również wsparcie finansowe, bez którego dalsze prace nie będą możliwe. Apelujemy więc gorąco o tego rodzaju pomoc. Wiele posiadamy, w stosunku do tych potrzebujących dzieci. Pragniemy sprawić, aby miały zapewniony dach nad głową, żywność, odzież oraz możliwość nauki. 

Pomyśl drogi przyjacielu — czy jeśli wspomożesz projekt budowy sierocińców kwotą 10 zł, to Twój budżet się bardzo uszczupli? A co w przypadku kwoty 50 zł? Czy jeśli podzielisz się taką sumą, to zmieni się znacznie Twój poziom życia? Zachęcamy do chwili refleksji i wsparcia projektu według Twoich możliwości i uznania.

Dobrowolnej wpłaty możesz dokonać na konto Fundacji Źródła Życia, w tytule przelewu wpisując „Projekt INDIE”.

PKO Bank Polski   PL 94 1440 1185 0000 0000 0370 6192

Fundacja Źródła Życia, ul. Źródlana 1, Budy-Zasłona, 96-320 Mszczonów

Jeśli posiadasz konto w PayU,  w bardzo szybki sposób możesz dokonać wpłaty za pośrednictwem naszego programu: WESPRZYJ FUNDACJĘ

Pamiętaj o zatytułowaniu Twojego przelewu „Projekt INDIE”.

Z góry dziękujemy za okazane serce!

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dla dobrego funkcjonowania strony oraz statystyk oglądalności treści zbieramy dane.